Slide1 Slide2 Slide3
Wynajmowanie mieszkań

Od pokoleń panuje przekonanie, że posiadanie własnego mieszkania jest doskonałą lokatą na przyszłość. Być może w tej branży rzadko kiedy panują przestoje, a mieszkania kupuje się nie tylko po to żeby w nich zamieszkać, ale także po to żeby na nich zarobić.

Jeśli chodzi o nieruchomości, ludzie mają różne upodobania. Jedni wolą kameralne, dwudziestokilkumetrowe kawalerki, inni pełnowymiarowe mieszkania, jeszcze inni zdecydowanie wolą niezależność we własnym domu.

Modne nieruchomości - lofty

Natomiast ostatnio coraz większą popularnością cieszy się mieszkanie typu loft. Co to takiego? Otóż jest to lokal mieszkalny, który został zaadaptowany w pomieszczeniach poprzemysłowych, np. magazynach, fabrykach, halach. Industrialny styl, rozległe przestrzenie, surowość budynku znajdują wielu zwolenników, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy odrzucają konwenanse i stawiają na indywidualność. Tego typu nieruchomości często wynajmują osoby na co dzień związane ze sztuką, np. fotografowie, rzeźbiarze, malarze lub sportowcy - bokserzy i gimnastycy.

Loft jest dla nich świetnym rozwiązaniem, gdyż łączy cechy zarówno mieszkania jak i pracowni czy sali sportowej. Ze względu na specyfikę nie są jednak odpowiednim miejscem dla każdego. Wielkie okna, przemysłowe oświetlenie, brak ścian i wszechobecny metal, odstraszą niejednego potencjalnego nabywcę. Jednak z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na pomieszczenia poprzemysłowe, które są wykorzystywane w celach mieszkalnych. Trudno orzec czy jest to przemijająca moda czy raczej stały zwrot ku zachodniemu stylu życia. Ważne, że działa ożywczo na rynek nieruchomości w Polsce.

Inwestowanie w nieruchomości to bardzo intratny biznes. Kupując nowe mieszkanie musimy zdecydować się co będziemy z nim dalej robić. Możliwości mamy kilka, możemy od razu zamieszkać w nowym lokum, ale możemy także je odsprzedać za droższą cenę lub wynająć. Wynajmowanie nieruchomości wiąże się nie tylko z dużym zyskiem, ale także z ponoszeniem różnych kosztów. Najwięcej będzie kosztowało nas opłacenie wymaganych podatków, przede wszystkim należy opłacić podatek od nieruchomości oraz od wynajmu.

Wysokość podatku od wynajmu określają ustalone progi podatkowe. Kiedy uporamy się już z podatkami, to wynajmowanie mieszkania powinno się ubezpieczyć. Ubezpieczenie powinno obejmować kilka najczęściej spotykanych szkód czyli przede wszystkim pożar, zalanie, kradzież lub dewastacja.

 

Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl