Slide1 Slide2 Slide3
Wielkość mieszkania - wpływ na nasze życie i zdrowie

Obecnie wielu ludzi do posiadania własnego mieszkania czy też domu. Nie jest żadną tajemnicą, że magiczne cztery ściany dają poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji jak i komfortu. Jest to również wizytówka dorosłego życia, które toczy się już na własnych zasadach. Czy zatem prawdziwe jest stwierdzenie, że nie ważne jakie byle własne? Czy wielkość mieszkania nie żadnego znaczenia?

Postaramy się rozwiązać powyższą kwestię i udowodnić, że jednak nie wystarczy mieć. Trzeba mieć mieszkanie dostosowane do potrzeb swoich jak i osób z nami zamieszkującymi.

Przede wszystkim kwestia metrażu. Na rynku mieszkalnym można kupić mieszkania od 30 m2. Patrząc jednak na ich wielkość, możemy dojść do wniosku, że takie mieszkanie jest komfortowe ale dla jednej osoby. Jeśli do takiego mieszkania chcielibyśmy wprowadzić 4 osobową rodzinę, zrobiłoby się w nim nie tylko ciasno, nie tylko niekomfortowo, ale przede wszystkim niezdrowo. Dlaczego? Podstawą komfortu życia, każdego człowieka jest możliwość posiadania swojego kąta. Kąt taki daje poczucie prywatności. Jest niezbędny w przypadku dzieci, które np. uczęszczają do szkoły i w ciszy chciałyby odrobić zadania. Bytowanie w jednym pokoju przy dwójce dzieciach, w różnym wieku staje się uciążliwe.

Ponadto, mały metraż to również brak podstaw do życia zdrowego. Każdy przybywa w innym środowisku, ma kontakt z wieloma ludźmi i w związku z tym wieloma bakteriami jak i wirusami. Będąc w jednym mieszkaniu, w jednym pokoju, nie ma możliwości zagwarantowania bezpieczeństwa osobom czy też dziecku, które na "stałe" przebywa w domu np. niemowlęciu. W związku z tym dochodzi do częstych zachorowań, nawrotów choroby, braku możliwości szybkiego powrotu do zdrowia, już nie wspominając o błyskawicznym zarażaniu kolejnych członków rodziny. Druga kwestia to czystość - jedna osoba ma mniejsze potrzeby niż rodzina 3-4 osobowa. Każdy potrzebuje odzieży, niezbędnych rzeczy do codziennego funkcjonowania. Im mniejsze mieszkanie tym trudniej o jego zagospodarowanie przestrzenne,. Z biegiem czasu możemy mieć wrażenie, że mieszkanie nie posiada wolnego kąta i staje się niekomfortowe, a uciążliwie zagracone.

Dokonując wyboru własnego mieszkania, warto sugerować się nie tylko jego stanem technicznym, nie tylko ceną, jego położeniem. Warto brać pod uwagę ilość członków, którzy będą w nim mieszkać. Ważne jest to aby mieszkanie nie stało się tylko miejscem pobytu, ale stało się częścią mieszkańców. Tylko wtedy mamy pewność, że jest to miejsce, które daje poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa i oczekiwanego komfortu. Reszta zależy już od samych mieszkańców.

 
Mieszkanie w kamienicy

Zwykle mieszkania w kamienicach kojarzą się z zaniedbanymi budynkami, zimnymi wnętrzami i koniecznością palenia w piecach. Tak właśnie kojarzone były kamie

Wystrój wnętrz mieszkania

Nie będzie prawdopodobnie odkryciem jakiejś pilnie strzeżonej tajemnicy, stwierdzenie w miarę oczywistego faktu, że wiele osób ma duże doświadczenie w zakresie działań związa


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...


Życie na wsi - wady

Młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie często stają ...


Jak dobrze wybrać meble?

Wybierając meble do domu na pewno nie można tego czynić pochopnie,...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl