Slide1 Slide2 Slide3
Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatkową przestrzeń wpisaną w kubaturę budynku. Są nimi balkony. Niektórzy mogą się dziwić, po co komu balkon, skoro jest taras?

W dodatku, jak wiadomo, każdy element dodatkowo wpisany w bryłę budynku, może doprowadzić do tego, że powstaną mostki termiczne na łączeniach, przez które będzie uciekało ciepłe powietrze, co skutecznie ochładza dom. Argumenty jak najbardziej przemawiają za tym, żeby na balkon się nie decydować w takim wypadku, ale nie są one do podważenia.

Każdy dom, który jest urozmaicony balkonem, ładnie wpisanym w cały projekt, zyskuje na względach estetycznych. Dobrze i starannie zaprojektowany balkon jest w stanie urozmaicić budynek. Bywa, że tylko z tych względów wielu ludzi się na niego decyduje. Estetyka nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto pokusić się o balkon.

Dom jednorodzinny z tarasem, to wspaniały pomysł. Myśląc jednak o domu, który ma więcej, niż jedną kondygnację, to budynek, a w zasadzie jego wyższa część, jest pozbawiona tego rarytasu, jakim jest taras i tutaj znajduje się miejsce dla balkonu. Może on być namiastką tarasu znajdującego się w dolnych partiach domu. Zdecydować się na balkon można również z innych powodów. Dobrym argumentem jest to, że balkon zawsze powiększa wnętrze, stanowi on jego przedłużenie. W dodatku drzwi balkonowe z racji tego, że są większe, niż okno, doprowadzają do wnętrza więcej światła, a lepiej doświetlone wnętrze zawsze wydaje się być większe i przestronniejsze.

Co z tymi mostkami termicznymi? No tak, w zasadzie są one nieuniknione,ale nie znaczy to, że nie można wybrnąć z tej sytuacji. Dzisiejsze materiały budowlane i technika budowania dają ogromne możliwości, co sprowadza się do tego, że i z mostkami termicznymi można sobie radzić i nie trzeba martwić się tym, że zafunduje się coś ładnego i funkcjonalnego dla domu kosztem czegoś innego, w tym przypadku chodzi oczywiście o skuteczne ochładzanie budynku.

 
Inteligentny dom co to takiego?

O inteligentnych budynkach słyszał już pewnie każdy. Jeszcze kilka lat temu określenie to przystawało bardziej do obrazów z filmów futurystycznych niż do rzeczywistości. Post

Czy proste wnętrza nadal są modne?

Polacy coraz chętniej meblują, czy urządzają swoje mieszkania zgodnie z jakąś zasadą, jakimś stylem, czy regułą. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się wnętrza po p

Dom ekologiczny i oszczędny

Ekologia w naszym domu. Dlaczego warto w nią inwestować? Współczesny dom jest przede wszystkim domem oszczędnym i ekologicznym. Nowoczesne rozwiązani


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...


Multifunkcjonalność domu

Otwartość pomieszczeń w domu bardzo dobrze sprawdza się we wnętr...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl