Slide1 Slide2 Slide3
Termoizolacja i hydroizolacja domu

Termoizolacja i hydroizolacja domu - nowoczesne metody natrysku pianką lub elastomerami.

Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa jako materiał termoizolacyjny już od dłuższego czasu jest na drodze do pokonania tradycyjnych konkurentów, takich jak wełna mineralna czy styropian. Na korzyść tej metody przemawiają jej liczne zalety sprawiające, że izolacja z pianki poliuretanowej jest jeszcze skuteczniejsza. Jedną z nich jest wygodna i szybka technika natrysku, pozwalająca na błyskawiczne i jednocześnie dokładne pokrywanie żądanej powierzchni pianką poliuretanową. Metoda natryskowa sprawdza się także w przypadku zastosowania elastomerów, będących substancjami dwuskładnikowymi.

Powłoki elastomerowe

W momencie nałożenia elastomerów na konkretną powierzchnię, materiały błyskawicznie mieszają się ze sobą, tworząc spójną i jednolitą warstwę. Posiada ona pewne cechy, pozwalające na przyznanie jej miana nowoczesnej i skutecznej metody izolacyjnej oraz ochronnej. Elastomerowa powłoka jest bardzo wytrzymała na działanie czasu oraz czynników atmosferycznych, urazów mechanicznych jak również wilgoci. Ponadto, jest to warstwa bardzo elastyczna i sprężysta, co zapobiega tworzeniu się pęknięć oraz przetarć na jej powierzchni. Doskonale sprawdza się w przypadku miejsc trudno dostępnych, powierzchni nierównych czy uszkodzonych. Pokrywa je tak samo dokładnie i szczelnie jak powierzchnie płaskie. Liczne zalety tej metody sprawiają, że znajduje ona zastosowanie w wielu branżach, pozwalając na tworzenie wysokiej jakości powłok - termoizolacje i hydroizolacje. Jej wodoodporność sprawia, że znakomicie sprawdza się w przypadku zabezpieczania basenów, rur, systemów kanalizacyjnych i wielu innych miejsc, w których występuje podwyższony poziom wilgoci.

Antykorozyjne działanie elastomerów pozwala z kolei na zastosowanie ich w procesie zabezpieczania elementów metalowych, w tym zbiorników stalowych, rur czy silosów na zboże. Elastomery stosowane są również w przypadku pokryć dachowych. Szczelna i jednorodna warstwa dokładnie pokrywa dach, stając się wytrzymałą warstwą izolacyjną i zabezpieczającą. Znakomicie dopasowuje się do powierzchni dachu, bez względu na jej kształt oraz wielkość spadku. Nowoczesna metoda natrysku z zastosowaniem pianki poliuretanowej lub elastomerów zasługuje na miano przyszłościowej. Szybko rosnące grono jej zwolenników potwierdza, że tradycyjne metody izolacji i zabezpieczania powierzchni ustępują miejsce tej nowatorskiej i ekologicznej.

 
Izolacja przed wodą

"Nie jesteś z cukru, nie roztopisz się" - te słowa słyszeliśmy zapewne wiele razy, gdy padał na nas niewielki deszcz, a my nie mieliśmy żadnej możliwości przed nim schronienia


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl