Slide1 Slide2 Slide3
Tapeta na ścianę - doskonały sposób na odświeżenie pomieszczeń

Remontując mieszkanie zazwyczaj najszybszym i najczęściej stosowanym sposobem na odnowienie go jest po prostu pomalowanie ścian. Nie powinno to zaskakiwać, bo w końcu farbę na ścianę położy każdy nawet laik w sprawach remontów.

Warto jednak sięgnąć po inne do tego bardziej efektywne rozwiązanie. Jest nim chociażby tapeta na ścianę będąca ostatnimi czasy absolutnym hitem powracającym do łask po latach zapomnienia. Tapetę należy położyć na dobrze wygładzone i równe ściany.

Należy też pamiętać, że tapeta musi być profesjonalnie przyklejona do powierzchni, gdyż nie ma mowy o jej ponownym odklejeniu i jakichkolwiek poprawkach. Tapeta na ścianę to rewelacyjny pomysł na podkreślenie wystroju wnętrz, bo dodaje ona charakteru pomieszczeniom i przyciąga uwagę. Wzornictwo jest tak ogromne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy tutaj do wyboru: motywy kwiatowe w stylu wiktoriańskim, zdobienia geometryczne bądź też postacie z bajek i filmów.

Tapety są zrobione z grubego papieru, który jest odporny na światło (motywy nie blakną latami), lecz niestety źle znoszą one wodę. Stąd też, jeśli tylko w pomieszczeniu występuje wilgoć na ścianach to należy najpierw skutecznie pozbyć się tego problemu, a dopiero potem można przyklejać tapetę. Tapeta na ścianę może być kładziona w sposób nowatorski, a mianowicie tylko na pewnej części pomieszczenia np. nad łóżkiem lub nad kominkiem podkreślając tym samym charakter i styl wnętrza. Resztę ścian można pomalować pasującym kolorem farby. W dalszym ciągu jest też popularna metoda obklejania tapetą całego pomieszczenia.

 
Remont starego domu to duże koszty

Remont starego domu to konieczność. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy mieli okazję taką nieruchomość nabyć. Już sam wygląd takiej nieruchomości, to gwarancja konieczności remont

Remont dachu

W naszym życiu przewidujemy różne wydatki. Jednym z nich jest na pewno kupno mieszkania bądź domu. Jednak po pewnym czasie nasze miejsce zamieszkania będzie potrzebowało odno


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl