Slide1 Slide2 Slide3
Rodzaje schodów

Schody klasyfikuje się na różne grupy, wśród nich wyróżniamy schody proste lub kręte, lewe i prawe, już na pierwszy rzut oka nawet laki może ocenić z jakim rodzajem ma do czynienia, jeżeli z której korzystamy podczas wchodzenia znajduje się po lewej stronie to mówimy tu o schodach lewych.

Możemy także wyróżnić schody zewnętrzne i wewnętrzne. Tak zwane schody zewnętrzne służą do komunikacji i przemieszczania się pomiędzy budynkiem a otoczeniem.

Taki rodzaj schodów różni się trochę od schodów wewnętrznych. Istotnym elementem jest materiał z którego są wykonane. Takie schody muszą być zrobione z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych takich jak silny mróz, deszcz lub śnieg. Natomiast schody wewnętrzne umożliwiają się przemieszczanie pomiędzy piętrami w budynku.

Możemy je podzielić na dwa rodzaje: główne i podrzędne. Głównym nazywamy takie które łączą kondygnacje mieszkalne, o podrzędne z kolei łączą ciągi komunikacyjne mieszkalnej części domu ze strychem, garażem lub piwnicą. Taka wiedza często jest bardzo przydatna, i każdy powinien ją posiadać. Nie kosztuje nas zupełnie nic, by dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. A dzięki takiej wiedzy możemy spokojnie przystępować do różnych prac związanych z tym tematem.

To, do jakiego pomieszczenie wybieramy schody jest bardzo istotnym elementem, jeżeli mają to być schody na klatkę schodową w naszym domu to najlepszym rozwiązaniem są schody proste, szerokie, stopnie inaczej zwane biegami nie powinny być zbyt wysokie, do tego ważnym elementem jest także dobór balustrady.

Jeśli schody prowadzą na wysokie kondygnacje to musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Dobierając schody które mają pomóc nam w pokonywaniu różnic wysokości wewnątrz domu do wyboru oprócz schodów prostych mamy także schody kręte, są to zazwyczaj wewnętrzne schody wykonane z drewna lub z materiałów drewnopochodnych.

Wielu z nas uprzedziło się do takiego rodzaju schodów, potocznie uważa się że takie schody są niewygodne a przede wszystkim niebezpieczne, teraz w projektowaniu takich elementów możemy zastosować nowoczesne techniki które pozwalają nam nie tylko na bezpieczeństwo ale także na ładny i estetyczny wygląd. Nie warto więc od razu wychodzić z założenia, że rozwiązania tego rodzaju będą niewygodne i nie bezpieczne. Lepiej się dobrze zastanowić, ponieważ mogą one być dla nas najlepszym rozwiązaniem.

 
Schody i balustrady dla wymagających

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów schodów i balustrad, więc naprawdę jest w czym wybierać. Można zdecydować się na modele klasyczne, tradycyjne czy bardzo nowoczesne

Dobór schodów do domu

Obecnie na rynku znajduje się wiele ciekawych modeli schodów, spośród których niełatwo dobrać dla siebie odpowiedni model. Tak wiele propozycji sprawia, że czasem

Schody - wazny element domu

Schody to bardzo ważny element w każdym domu jednorodzinnym,  łączy on różne kondygnacje, ale także stanowi bardzo istotny element w wystroju całego wnętrza.


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl