Slide1 Slide2 Slide3
Schody - wazny element domu

Schody to bardzo ważny element w każdym domu jednorodzinnym,  łączy on różne kondygnacje, ale także stanowi bardzo istotny element w wystroju całego wnętrza.

Zazwyczaj nie zwracamy szczególnej uwagi na to jak mają wyglądać nasze schody, najważniejsze jest dla nas żeby były stabilne i żeby łatwo się po nich wchodziło i schodziło. Niezależnie od tego gdzie są usytuowane powinny być wygodne i bezpieczne.

W naszych domach zależy nam na tym, żeby wokół nas było jak najwięcej przestrzeni, jednak dodatkowe metry nie mogą odbijać się na schodach. Bardzo często popełniamy jeden podstawowy błąd, schody robimy zbyt strome, owszem zyskujemy dzięki temu więcej powierzchni użytkowej jednak odbija się to kosztem użytkowania.

Jeżeli schody mają zbyt małe i zbyt strome stopnie to o wypadek nie trudno, dlatego zanim wybierzemy materiały oraz zanim powstanie cały projekt warto jest przemyśleć kwestię wygody i bezpieczeństwa, w końcu schody budujemy na wiele lat i powinno nam zależeć na tym, żeby dobrze nam służyły. Nie można decydować się na nic zbyt pochopnie, wszystko powinno być dobrze przemyślane, a każde możliwe rozwiązanie powinniśmy sobie dobrze wyobrazić. Przy projektowaniu warto zwrócić dużą uwagę na to, jakie warianty mamy do wyboru, i wybrać najbardziej nam odpowiadający.

Samo zaprojektowanie i zrobienie schodów to bardzo skomplikowany proces, schody drewniane wymagają szczególnej precyzji i umiejętności dlatego na naszym rynku pojawiły się schody gotowe do samodzielnego montażu. W zasadzie każdy z nas przy pomocy zwykłych narzędzi domowych może samodzielnie zamontować sobie schody. Do takiej pracy potrzebne są jednak co najmniej dwie osoby i trochę cierpliwości. Co prawda schody są złożone i gotowe od razu do użycia, jednak zanim zaczniemy z nich korzystać musimy je dokładnie dopasować. Gotowe schody dają nam dodatkową możliwość montażu kilku uzupełniających stopni, dzięki temu doskonale sprawdzają się w bardzo wysokich pomieszczeniach. Jeżeli wybierzemy schody modułowe i spiralne to możemy także zaoszczędzić sporo miejsca w naszych pomieszczeniach.

Takie schody sprawiają zwykle wrażenie bardzo lekkich a zarazem stabilnych, poza tym są dodatkowym elementem ozdobnym nadającym charakteru całemu wnętrzu. Ważnym czynnikiem podczas wyboru takich schodów jest także cena. Należy więc wszystko dokładnie przemyśleć, zdecydować się na coś konkretnego, wybrać osobę do pomocy i zabrać się do pracy. Jeśli jest w nas wystarczająco dużo zapału, to szybko powinniśmy ukończyć proces montażu.

 
Schody i balustrady dla wymagających

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów schodów i balustrad, więc naprawdę jest w czym wybierać. Można zdecydować się na modele klasyczne, tradycyjne czy bardzo nowoczesne

Dobór schodów do domu

Obecnie na rynku znajduje się wiele ciekawych modeli schodów, spośród których niełatwo dobrać dla siebie odpowiedni model. Tak wiele propozycji sprawia, że czasem

Rodzaje schodów

Schody klasyfikuje się na różne grupy, wśród nich wyróżniamy schody proste lub kręte, lewe i prawe, już na pierwszy rzut oka nawet laki może ocenić z jakim rodzajem ma do czy


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl