Slide1 Slide2 Slide3
Schody i balustrady dla wymagających

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów schodów i balustrad, więc naprawdę jest w czym wybierać. Można zdecydować się na modele klasyczne, tradycyjne czy bardzo nowoczesne, również typowo minimalistyczne.

Ogromną i niesłabnącą popularnością cieszą się schody drewniane. Wykonane z naturalnego i niedrogiego materiału prezentują się pięknie w każdym wnętrzu. Wysoki poziom estetyki uzyskany małym kosztem to ich największa zaleta.

Takie schody można zestawić z różnymi poręczami. Ciekawie prezentują się balustrady drewniane. Aby jednak nie było zbyt monotonnie, możemy dodać do nich elementy stalowe. Nowoczesnym sposobem jest połączenie kutej balustrady czy prostych, metalowych prętów ze stali nierdzewnej z poręczą z litego drewna. Najlepiej byłoby, gdyby kolor poręczy współgrał z barwą stopni. Popularne są również schody metalowe. Pasują one do nowoczesnych mieszkań i domów oaz do wielu budynków użyteczności publicznej.

Bardzo dobre prezentują się w towarzystwie kutych i stalowych balustrad. Można do nich dobrać również efektowne balustrady wykonane z tafli szklanych. To bardzo ciekawe rozwiązanie, jeśli nie chcemy przytłaczać pomieszczenia solidną poręczą, a marzy nam się coś delikatnego. Takie rozwiązanie jest pomysłowe i bardzo nowoczesne. Pasuje również do wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym. Wiele osób stawia nie tylko na szklane poręcze, ale również na schody ze szklanymi stopniami. Dla jednych wydaje się to niebezpieczne, ale mocne, hartowane szkło zapewnia komfort pokonywania schodów, jest trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Takie szklane schody można ciekawie zestawić z prostymi, metalowymi poręczami. Idealne okażą się minimalistyczne balustrady ze stali nierdzewnej, oddające elegancki i stylowy charakter całej konstrukcji. Kolejnym typem schodów, które coraz bardziej zyskują na popularności są schody z kamiennymi stopniami. Zastosowanie ich wprowadza do wnętrza niesamowitą atmosferę, pomieszczenie nabiera ciepła i przytulności. Pasują one do domów prywatnych jak również do nastrojowych restauracji i klimatycznych pensjonatów.

 
Dobór schodów do domu

Obecnie na rynku znajduje się wiele ciekawych modeli schodów, spośród których niełatwo dobrać dla siebie odpowiedni model. Tak wiele propozycji sprawia, że czasem

Rodzaje schodów

Schody klasyfikuje się na różne grupy, wśród nich wyróżniamy schody proste lub kręte, lewe i prawe, już na pierwszy rzut oka nawet laki może ocenić z jakim rodzajem ma do czy

Schody - wazny element domu

Schody to bardzo ważny element w każdym domu jednorodzinnym,  łączy on różne kondygnacje, ale także stanowi bardzo istotny element w wystroju całego wnętrza.


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl