Slide1 Slide2 Slide3
Oświetlenie domu i biura

Często remontując mieszkanie lub dom okazuje się także, że chętnie wymienilibyśmy także oświetlenie.

Bywa, że tradycyjne żyrandole przestają nam wystarczać, a w ich miejsce wolelibyśmy kinkiety, plafony czy lampy podłogowe. To jak ważne jest oświetlenie w każdym domu, biurze lub jakimkolwiek budynku użyteczności publicznej, wiemy wszyscy. Jednak zupełnie lampy jakie zamontujemy w łazience, z pewnością będą się różnić od lamp w kuchni czy salonie. Łazienka może okazać się szczególnie klimatyczna, jeśli zastosujemy nowość na rynku - tzw. oświetlenie do fug. Urokliwe diody, wbudowane w fugach tworzą bowiem efekt lśniących światłem ścian.

Jeśli chodzi o oświetlenie salonów, to powodzeniem cieszą się zarówno plafony, kinkiety, jaki i lampy sufitowo-ścienne. Wszystko zależy, jaki klimat chcemy uzyskać w danym wnętrzu. W sypialni zaś, zapewne główna role będą grały lampki nocne, lub inne lamy dające mocne punktowe, jeśli nie możemy zasnąć bez czytania. Tradycyjne - ale także niezwykle praktyczne - do kuchni, jest oświetlenie w postaci lamp wiszących. A jeśli o kuchni mowa, to zainstalowanie kilku lamp w szafkach znakomicie oświetli blat, bez konieczności zapalania górnego światła.

Urządzając swoje biuro spośród wielu potrzebnych do niego sprzętów, nie zapomnimy z pewnością o jego odpowiednim oświetleniu.

Aby zapewnić pracownikom odpowiedni komfort pracy, naszą uwagę zwrócą zapewne lampy biurowe. To, że dobór oświetlenia w biurze jest niezwykle ważny, wie każdy, od niego bowiem zależeć będzie jakość naszej pracy. Projektanci oferują ich wiele – te na biurko, te wiszące oraz wiszące. Jednak najczęściej w oświetleniach biurowych stosuje się specyficzne lampy biurowe – tzw. świetlówki. Jeśli dokładnie wiemy, czego szukamy, nie powinniśmy mieć problemu z ich doborem.

Jednak lampy biurowe i ich wzornictwo nie powinno być zbyt wyszukane, prym wiodą raczej klasyczne wzory, wzbudzające powagę. Miernikiem oświetlenia są nasze oczy, a zatem należy tak zaplanować natężenie światła, aby one się nie męczyły. Bywa, że w okresie zimowym pracownicy przesiadują w biurze do późnego wieczora. Wówczas lampy biurowe, powinny być skoncentrowane na biurku, ale także oświetlenie górne powinno być zapalone. Dobrze dobrane i ustawione lampy biurowe wpływają na brak zmęczenia oczu. I choć na rynku ich wybór jest ogromny, warto wybrać takie, które są ruchome i posiadają długie ramie.

 
Lampy halogenowe i lampy LED

Lampy halogenowe to rodzaj źródła światła elektrycznego. Posiadają one wiele zalet wiele, więc są coraz chętniej stosow

Lampy przemysłowe

Przemysł rządzi się swoimi prawami, nic zatem dziwnego, że w wielu jego gałęziach potrzebne są specjalistyczne urządzenia. Aby oś

Lampy mieszkaniowe

Lampy mieszkaniowe są dostępne na polskim rynku w niezwykle różnorodnych barwach oraz kształtach. Dzisiaj dużą popularnością cies


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl