Slide1 Slide2 Slide3
Odkurzacz centralny

Jeśli budujemy nowy dom jednorodzinny, musimy już na samym początku pomyśleć o wszystkich elementach składające się na nasz nowy dom.

Dotyczy to między innymi takich urządzeń jak odkurzacze centralne, których rury są rozprowadzone po całym budynku w ścianach, dlatego, jeśli interesowałoby nas posiadanie takiego urządzenia, to należałoby się na nie zdecydować jeszcze przed ostatecznym ukończeniem ścian.

Bez sensu byłoby skończyć wszystkie wnętrza, po czym zadecydować, że odkurzacze centralne to doskonały wynalazek i my też chcielibyśmy jeden z nich. Wtedy kucie ścian i prowadzenie rur nie tyle jest niemożliwe, ile po prostu niepraktyczne i kosztowne w porównaniu z tym, jak byśmy zdecydowali się na to już na samym początku.

Odkurzacze centralne oczywiście są bardzo praktyczne, jednak powinniśmy się najpierw dobrze zastanowić zanim postanowimy zdemolować nasz dom, aby założyć tą instalację. Dodatkowo powinniśmy sami siebie zapytać, czy rzeczywiście przenoszenie zwykłego odkurzacza z jednego pomieszczenia do drugiego będzie wygodniejsze niż przełączanie węża od gniazda do gniazda, a dodatkowo czy wąż od odkurzacza centralnego sięgnie we wszystkie zakamarki.

Odkurzacz centralny jest bardzo komfortowym urządzeniem w porównaniu ze zwyczajnym odkurzaczem. Cały system składa się z jednostki centralnej, rur oraz gniazd ssących. Rury są wbudowywane w mury budynku i połączone są z gniazdami ssącymi, które znajdują się w ścianach. Do gniazd ssących podpina się elastyczny, gumowy wąż. Jednostka ssąca instalowana jest np. w piwnicy lub na strychu. Ma to dużą zaletę ponieważ można odkurzać bardzo cicho, nawet w nocy, kiedy nie powinno się hałasować. Układ ssący posiada tzw. separator cykliczny, który filtruje wsysane powietrze. System odkurzacza centralnego ma też inne zalety np. nie potrzeba ciągle opróżniać worka na śmieci. Oprócz tego nie musimy ciągle wlec odkurzacza za sobą i cały czas uważać na to, aby kabel zasilania gdzieś się nie zaplątał.

Odkurzacz w trakcie swojej pracy dba również o oczyszczanie powietrza w danym pomieszczeniu. Skutecznie usuwa alergeny i zapobiega bezpośredniemu kontaktowi z bakteriami. Produkt ten wytwarza również zdrową cyrkulację powietrza, bo zostaje ono bezpośrednio wydalane na zewnątrz budynku.

Podsumowując można z całą pewnością stwierdzić, że odkurzacz centralny jest na pewno bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jeżeli chcemy sobie usprawnić życie, to powinniśmy się dobrze zastanowić, cz nie skorzystać z tej wspaniałej technologii.

 

Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl