Slide1 Slide2 Slide3
Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina spędza zwykle bardzo dużo czasu. Może tam wspólnie oglądać telewizję, grać w różne gry czy po prostu rozmawiać.

W salonie nie może zabraknąć oczywiście określonych mebli. Przyda się komplet wypoczynkowy czyli kanapa bądź narożnik i fotele. Wiele osób dobiera również pufy, które można wsunąć pod ławę czy stolik, gdy akurat nie są potrzebne.

W salonie przyda się właśnie ładny stół do kawy czy niska ława, gzie można postawić tacę z filiżankami, talerzyk z ciastkami czy kieliszki z winem. Dzięki temu można kontynuować biesiadowanie również poza jadalnią, na przykład słuchając muzyki, czy oglądając ulubiony serial.

W salonie właściciele często również starają się wnieść nieco indywidualności, dodać tam coś, co jest związane z ich rodziną. Mogą to być na przykład ramki ze zdjęciami z wspólnych wakacji, akwarium z rybkami, które wszyscy domownicy uwielbiają, obraz kupiony na wycieczce za granicą czy pamiątka z jakiegoś ważnego dla nich miejsca.

Pokój dzienny czy inaczej salon to zazwyczaj największe pomieszczenie w domu. Co powinno się tam znaleźć, aby pokój był funkcjonalny i wygodny?

W pokoju dziennym należy umieścić komplet wypoczynkowy, sprzęt RTV, stolik kawowy czy ciekawe dodatki: bibeloty, dodatki, obrazy, przedmioty związane z zainteresowaniami właścicieli i tym podobne.

Salon może być połączony z jadalnią lub kuchnią. Możemy urządzić salon w nurcie jakiegoś znanego stylu. W klasycznym salonie dominują proste meble i dodatki, które są uniwersalne i tradycyjne.

W nowoczesnym salonie minimalistycznym dominuje za to ubóstwo wszelkich detali, meble również są proste, ale w pomieszczeniu znajdują się tylko najpotrzebniejsze sprzęty. Salon awangardowy może nawet czasem szokować dobieraniem pozornie niepasujących do siebie dodatków czy kolorów. Wiele osób urządza swój pokój dzienny w nurcie eklektycznym. Polega on na dobieraniu elementów z różnych innych stylów. To łączenie sprawia, że pomieszczenie nabiera niecodziennego charakteru.

Nowoczesny salon można urządzić w różnych kolorach. Warto postawić na jakąś neutralną, jasną barwę, na przykład biel czy beż i połączyć ją z czymś nieco bardziej intensywnym.

Daje to bardzo ciekawy efekt. Można również wprowadzić mocniejsze kolory jedynie na dodatkach, na przykład czerwony wazon, poduszki, ramki na zdjęcia. Podkreśli to dynamikę pomieszczenia, nada mu odpowiedniego charakteru.

Jeśli chodzi o nowoczesne meble, to plastik nie jest już na pierwszym miejscu. Odchodzi się od niego na rzecz drewna, szkła, stali. Można również pokusić się o chrom czy rattan.

Prezentują się bardzo ciekawie i oryginalnie. Nowoczesne meble cechują proste formy i interesujące rozwiązania. Zestawy te są zazwyczaj pozbawione wszelkich ozdobników. Jeśli chodzi o tkaniny to nowoczesne wnętrza można ozdobić takimi materiałami, które podkreślą ich oryginalność, ale nie przytłoczą fakturą czy deseniem. Najlepiej wybierać narzuty czy dywany gładkie, jednokolorowe. Ich zaleta może być właśnie kolor, nasycona barwa pasująca to pomieszczenia.

 
Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste. Obecnie na rynku mamy tyle różnych opcji do wyboru, że trudno szybko zdecydować się n

Jak dobrze wybrać meble?

Meble w salonieWybierając meble do domu na pewno nie można tego czynić pochopnie, na pewno nie można wykonać tego w sposób byle jaki. W końcu meble z je

Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Klasyczno-nowoczesne meblePoszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić żeby pokój wydawał się przytulny, funkcjonalny, a zara

Idealne pufy dla dzieci

Pufy dla dzieciAranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dziecko wspaniale się czuło w swoich czterech kątach. Żeby mebelki były dobrz

Meblowe planowanie karta i długopis

W założeniu urządzanie mieszkania powinno należeć do tych czynności które sprawiają przyjemność a nie są źródłem zaniepokojenia czy stresu. Szczególnie w aspekcie takim jak d


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...


Życie na wsi - wady

Młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie często stają ...


Multifunkcjonalność domu

Otwartość pomieszczeń w domu bardzo dobrze sprawdza się we wnętr...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl