Slide1 Slide2 Slide3
Naśladowanie przyrody w budownictwie

Najnowsze trendy w budownictwie to szansa na oszczędniejsze, trwalsze i mniej energochłonne budowanie. Część z nich to innowacje projektowane i badane przez wiele lat, inne stanowią jedynie odzwierciedlenie tego, co znamy.

Czym inspirują się architekci i naukowcy z całego świata? Odpowiedź znajduje się obok nas - przyrodą. Na tej podstawie skonstruowano tkaninę odporną na zabrudzenia, czy zbadano najbardziej optymalną konstrukcję wieżowców w celu zmniejszenia kosztów budowy i zwiększenia bezpieczeństwa.

Badając organizmy żywe i ich rozwiązania tworzone na przestrzeni setek tysięcy, a nawet milionów lat, stale odkrywamy interesujące fakty. Jak radzić sobie z palącym słońcem, które podgrzewa budynki w upalne dni? Jak wykorzystać grawitację do stworzenia systemu chłodzenia budynków i czy możliwe jest efektywne wykorzystywanie energii słonecznej nawet w pochmurne dni? Na te, i wiele innych pytań odpowiedzi znajdują się w nowatorskiej dziedzinie wiedzy nazywanej biomimikrą.

Możliwość korzystanie z rozwiązań stosowanych od dawna przez rośliny, w celu poprawy jakości naszego budownictwa, wydaje się zadaniem trudnym. Na szczęście rośnie liczba naukowców, którzy stawiają czoło problemom dzisiejszego świata i wytrwale poszukują tego, co pomoże zniwelować negatywne skutki działalności człowieka.

Dom z bali drewnianych

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego domu, nieliczni szczęśliwcy, mogą pozwolić sobie na budowę własnego domu. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają domy tradycyjne, wykonane z drewna. W obecnych czasach, gdzie większość ludzi chce budować domu nowoczesne, inni chcą, aby ich domy się wyróżniały. Nie ma nic bardziej oryginalnego, niż przepiękny dom wykonany z drewna. Domy z bali cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Decydując się na taki dom, można skorzystać z gotowego projektu.

 
Wybór projektu domu

Poszukując projektu domu, nie trzeba zamawiać go w pracowni architektonicznej, można sobie wybrać jeden z wielu gotowych. Wiele o

Projektowanie domu

Żeby dobrze i skutecznie, tanio, a także nowocześnie zaprojektować dom potrzeba na to dużo czasu i trzeba niestety zainwestować w to wszystko pewnych nakładów finansowych.


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl