Slide1 Slide2 Slide3
Mieszkanie w kamienicy

Zwykle mieszkania w kamienicach kojarzą się z zaniedbanymi budynkami, zimnymi wnętrzami i koniecznością palenia w piecach. Tak właśnie kojarzone były kamienice jeszcze niedawno.

Jeszcze kilka lat temu, kiedy pierwsze skrzypce grały nowe apartamentowce, tak dziś zamożniejsi ludzi szukają mieszkań w przedwojennych budowlach. Przede wszystkim ze względu na wykończenie, ponieważ budowle z tamtych czasów kojarzą się z bardzo fachowym wykończeniem.

Dziś po odpowiedniej rewitalizacji tych budynków można po raz kolejny cieszyć się ich charakterem. Na dzień dzisiejszy w większości kamienic wymienia się elewacje i większość instalacji. Stare piecyki zastępowane są nowoczesnym system grzewczym. Kamienice obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością wśród potencjalnych klientów. Z pewnością nie brakuje chętnych na zakup starych budynków tuż po rewitalizacji, która zmienia stary zaniedbany wygląd budynku w nowoczesny apartament. Ceny kamienic po rewitalizacji w Warszawie jak wynika ze statystyk Metrohouse są o 10 proc. droższe od cen innych mieszkań z rynku wtórnego. Z kolei mieszkania w kamienicach, które wymagają remontu to nie lada gratka dla inwestorów, którzy mogą zakupić takie mieszkania po okazyjnych cenach i sprzedać, nawet do 20 proc. drożej. Najdroższe kamienice są w Warszawie i Krakowie, a ich ceny są 10-15 proc. większe niż w pozostałych miastach w kraju.

W Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku mieszkania w kamienicach są tańsze od mieszkań w blokach. Różnice sięgają tam kilkuset złotych za m kw. - Największe różnice cen widoczne są we Wrocławiu, gdzie m. kw. sprzedawanego mieszkania w kamienicach był o 843 zł tańszy niż średnia cena mieszkań w tym mieście. Natomiast w Łodzi średnia cena mieszkania w kamienicy wyniosła 3107 zł, choć niekiedy przy szczególnie niskim standardzie, nie przekracza 2000 zł. Jednak mimo tych wszystkich różnic zainteresowanie zakupem mieszkania w kamienicy jest na dzień dzisiejszy bardzo duże, a to za sprawa zmieniające się mody bądź po prostu ze względu na historię. A tak poważnie zakup mieszkania w kamienicy szczególnie takiej, która jest po rewitalizacji i do tego zlokalizowana jest w centrum miasta to doskonały pomysł dla ludzi ceniących sobie klasykę.

Jednak kamienica, która przeszła zabieg rewitalizacji, a do tego mieści się w centrum miasta z pewnością będzie kosztować dużo więcej niż zakup nowego mieszkania. Cóż w takiej sytuacji na zakup wyremontowanego mieszkania w kamienicy, która została odnowiona stać będzie tylko najbardziej zamożnych ludzi. Jeszcze kilka lat temu nikt szczególnie nie interesował się mieszkaniami w kamienicach. Na rynku nieruchomości sprzedaż kamienicy równała się z poniesieniem dodatkowych kosztów i to nie małych. Kamienice nie były doceniane, a zainteresowanie nimi było tak znikome, że ciężko było znaleźć ofertę sprzedaży tego budynku.

Dziś jednak stare budynki zaczynają być doceniane, a potencjalni klienci nie boją się zakupu, ponieważ każdy orientujący się kupiec wie, że w tamtych czasach fachowcy słynęli z dokładnej i rzetelnej pracy. Tak więc zakup, nawet starej wymagającej remontu kamienicy nie stanowi przeszkody dla zainteresowanych kupnem. Klienci, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w odnowionej kamienicy z pewnością nie będą żałować wydanych pieniędzy. Nie tylko ze względu na połączenie nowoczesnego wyglądu ze starym stylem budowniczym, ale również na unikalność tych budynków. Poza tym nowe apartamentowce miały już swoje pięć minut, a zainteresowanie zakupem mieszkania w apartamentowcu na dzień dzisiejszy drastycznie spadło.

 
Wielkość mieszkania - wpływ na nasze życie i zdrowie

Obecnie wielu ludzi do posiadania własnego mieszkania czy też domu. Nie jest żadną tajemnicą, że magiczne cztery ściany dają poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji jak i

Wystrój wnętrz mieszkania

Nie będzie prawdopodobnie odkryciem jakiejś pilnie strzeżonej tajemnicy, stwierdzenie w miarę oczywistego faktu, że wiele osób ma duże doświadczenie w zakresie działań związa


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...


Życie na wsi - wady

Młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie często stają ...


Multifunkcjonalność domu

Otwartość pomieszczeń w domu bardzo dobrze sprawdza się we wnętr...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl