Slide1 Slide2 Slide3
Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Klasyczno-nowoczesne meblePoszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić żeby pokój wydawał się przytulny, funkcjonalny, a zarazem przestrzenny? Które meble pasują w konkretne miejsca geometryczne? Każdy pokój można wyodrębnić stylowo właśnie z użyciem mebli. Wybierając meble do pokoju trzeba pamiętać żeby każdy był w podobnym stylu, żeby faktury czy kolory komponowały się w jedną, spójną całość.

Meblowanie od czego zacząć?

Funkcje pokoju dziennego mają wiele właściwości bez których dobre funkcjonowanie nie mogłoby istnieć. Przykładowo pokój gościnny ma odgrywać rolę przyjmowania gości, a więc mieć miejsce do odpoczynku i ewentualnie zabawy. Meble znajdujące się w salonie to meble do pokoju dziennego, a więc cechujące się funkcjonalnością, praktycznością i użytecznością. Drugą cechą jakie meble do pokoju mają spełniać jest ich luksus i wygoda.

Nie można również zapominać, że meble do pokoju tworzą jego charakter i powinny być do siebie dopasowane pod kątem stylu, tak aby tworzyły jedność. Dlatego warto zastanowić się czy odpowiada nam bardziej styl klasyczny czy nowoczesny. Trzeba unikać jak ognia mieszania stylów w jednym pomieszczeniu. Całość ma się prezentować jako jednolite miejsce.

Po wyborze mebli do pokoju ustala się kolory ścian i podłogi, tak żeby pasowały do mebli. Tutaj można kombinować. Może być zarówno jeden jak i drugi styl, mogą się mieszać, kontrastować. Oddzielać się zupełnie od mebli do pokoju.

Staranne zaplanowanie przestrzeni pokoju dziennego pozwala człowiekowi na stworzenie przytulnego, eleganckiego i funkcjonalnego pomieszczenia. Takie miejsce doskonale odzwierciedla charakter jego właścicieli.

Styl nowoczesny

Meble nowoczesne do pokoju są stworzone z myślą o tym aby upiększyć pomieszczenie wizerunkiem form poszczególnych mebli. Bywają mocno awangardowe ale również można znaleźć te cechujące się ascetycznością. Ascetyzm czyli prostota przyprawia miejsce o minimalizm, dodaje przestrzeni, nie blokuje energii. Nowoczesny styl ma to do siebie, że zmienia się wraz z czasem i panującymi trendami w modzie. Co jakiś czas zmieniają się wzory, kolory, faktury, kształty. Świat ponowoczesny, w którym żyjemy stawia właśnie na minimalizm, na błysk i estetyczną ekologię. Wobec tego meble do pokoju są eleganckie i lśniące, można powiedzieć, że wręcz surowe, zimne - co można nieco zniekształcić wybierając kolory ciepłe. Nowoczesne meble do pokoju są więc o różnorodnej fakturze, materiale i kolorach. Wszystko musi ze sobą się komponować i tworzyć jedno miejsce.

Styl klasyczny

Szczególną cechą mebli klasycznych jest ich staranność. Dawniej zwracano uwagę nie tyle na ekologię i minimalizm, co na elegancję i staranne wykonanie produktu. Styl klasyczny kojarzy się przede wszystkim z drewnem i jest to podstawa w kierowaniu się wyborem mebli do pokoju właśnie w stylu klasycznym. Drewno można zastąpić drewnianymi okleinami. Wysoka jakość materiałów, precyzja wykonania, różnego rodzaju ornamenty, wzory i zdobienia to koleje cechy stylu klasycznego. Kształty stylu klasycznego nie mają różnych form, są jednolite i typowe dla ludzkiego oka i rozumienia pojęcia mebel. Kolory mebli klasycznych są stonowane, nigdy nie są kontrastowane kolorystycznie, ani uwypuklane kosmatymi wizjami.

Meble do pokoju w stylu klasycznym nadają mocnego charakteru. Elegancja i harmonia przydają spokój wnętrzu. Przy wyborze stylu klasycznego kolor podłogi i ścian nie może odbiegać od naszych mebli. Wszystko musi tworzyć jednolitą całość, o podobnych formach, kolorach i fakturach - chociaż z fakturami można ewentualnie kombinować, jeśli chcemy uzyskać efekt, lekkiego oddania stylu nowoczesnego. Jednak w tradycyjnym typowo klasycznym zestawie wszystko powinno być ujednolicone.

Dzięki takiemu połączeniu meble do pokoju przydadzą wnętrzu cech przytulności, ciepła i elegancji. Wszystko zależy od tego jak skomponujemy całość miejsca.

 
Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste. Obecnie na rynku mamy tyle różnych opcji do wyboru, że trudno szybko zdecydować się n

Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina spędza zwykle bardzo dużo czasu. Może tam wspólnie oglądać telewizję, grać w różne gry czy

Jak dobrze wybrać meble?

Meble w salonieWybierając meble do domu na pewno nie można tego czynić pochopnie, na pewno nie można wykonać tego w sposób byle jaki. W końcu meble z je

Idealne pufy dla dzieci

Pufy dla dzieciAranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dziecko wspaniale się czuło w swoich czterech kątach. Żeby mebelki były dobrz

Meblowe planowanie karta i długopis

W założeniu urządzanie mieszkania powinno należeć do tych czynności które sprawiają przyjemność a nie są źródłem zaniepokojenia czy stresu. Szczególnie w aspekcie takim jak d


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...


Życie na wsi - wady

Młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie często stają ...


Multifunkcjonalność domu

Otwartość pomieszczeń w domu bardzo dobrze sprawdza się we wnętr...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl