Slide1 Slide2 Slide3
Lampy halogenowe i lampy LED

Lampy halogenowe to rodzaj źródła światła elektrycznego.

Posiadają one wiele zalet wiele, więc są coraz chętniej stosowane do oświetlania mieszkań. Podstawowe korzyści płynące ze stosowania tego typu lamp to: brak potrzeby korzystania z układów zapłonowych szybki zapłon lampy małe straty strumienia świetlnego w czasie użytkowania wysoki poziom oddawania barw.

Niestety lampy halogenowe posiadają też wady. Głównie zarzuca się im niewielką skuteczność i trwałość w porównaniu do innych rodzajów lamp.

Lampy halogenowe stosuje się coraz częściej do oświetlania mieszkań, podświetlania mebli, jako oświetlenie punktowe w korytarzach, kuchniach, łazienkach. Dzięki wspomnianym wcześniej zaletom ten typ lamp zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednakże niezbyt pasują one do każdego rodzaju wnętrza i do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Lampy halogenowe dają dość ostre światło, co raczej dobrze nie służy budowaniu niepowtarzalnego klimatu w danym mieszkaniu. Do tego bardziej nadają się inne rodzaje lamp. Trzeba jednak uczyć się przezwyciężać stare nawyki i przyzwyczajać do bardziej nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które coraz śmielej wkraczają do naszych domów.

Led to skrót, który oznacza diody elektroluminescencyjne.

Zaliczane są one do półprzewodników emitujących promieniowanie w zakresie światła widzialnego i podczerwieni. Led do produkcji weszły w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Do działania tego typu diod wykorzystuje się zjawisko rekombinacji nośników ładunków elektrycznych. Na rynku Led dostępne jest w formie małych żaróweczek. Mówi się o nich, że zrewolucjonizowały one przemysł elektroniczny w tak wielkim stopniu.

Obecnie wprost trudno wyobrazić sobie, że kiedyś nie były one znane i wykorzystywane. Dziś spotyka się je na każdym niemal kroku. Ich rozpowszechnienie możliwe stało się dzięki licznym zaletom. Najważniejsze z nich to: niewielkie rozmiary dużą energooszczędność długotrwała żywotność prostota technologiczna. Liczne zalety Led sprawiają, że spotkać je można niemal na każdym miejscu. Wykorzystuje je przemysł ciężki, używane są do dekorowania wystaw, witryn sklepowych, samochodów, tablic informacyjnych, oświetlania mieszkań, ogrodów, skwerów itp. Popularność diod elektroluminescencyjnych sprawiła, że to już nie rewolucja w dziedzinie oświetlenia, to jest już codzienność na miarę XXI w.

 
Lampy przemysłowe

Przemysł rządzi się swoimi prawami, nic zatem dziwnego, że w wielu jego gałęziach potrzebne są specjalistyczne urządzenia. Aby oś

Oświetlenie domu i biura

Często remontując mieszkanie lub dom okazuje się także, że chętnie wymienilibyśmy także oświetlenie. Bywa, że tradycyjne żyrand

Lampy mieszkaniowe

Lampy mieszkaniowe są dostępne na polskim rynku w niezwykle różnorodnych barwach oraz kształtach. Dzisiaj dużą popularnością cies


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl