Slide1 Slide2 Slide3
Kabina prysznicowa w aranżacji łazienki

Aranżacja łazienki jest dość trudnym wyzwaniem. Projektując to pomieszczenie musimy kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale także funkcjonalnością i gustem wszystkich domowników. Często w tym wypadku należy podjąć decyzję o tym czy wybieramy kabinę prysznicową czy wannę.

Wanna zazwyczaj gości w mieszkaniach, których domownicy cenią sobie relaksy i odpoczynek. Prysznic znajdziemy u osób sukcesu, dla których czas to pieniądz.

Jak więc widzimy różne podejście do życia, to inna aranżacja łazienki. Pomieszczenie wygospodarowane na łazienkę, zwykle pozostawia wiele do życzenia. Albo jest za ciasne, albo zbyt kwadratowe a czasami przeszkadza nam okno które całkowicie psuje nam naszą koncepcję aranżacyjną. Jak więc widzimy łazienka równa się ustępstwa. Musimy dostosować jej rozkład do naszego planu aranżacyjnego.

Kabina prysznicowa w tym względzie ma wiele zalet. Jest stosunkowo mała i bardzo poręczna. Głęboki brodzik może nam choć trochę wynagrodzić brak wanny, a tym samym prysznic staje się bardziej praktyczny. Co jeszcze przemawia za prysznicem? Ekonomiczność.

Prysznic pomaga nam zaoszczędzić naprawdę ogromne ilości wody. Dodatkowo możemy zakupić baterię sensorową, dzięki której zawsze będziemy mogli liczyć na tą samą temperaturę wody. Dodatkowym atutem prysznica są modele posiadające hydromasaż. Jeśli nie masz możliwości odprężyć się w wannie, chwilę relaksu może zafundować ci również prysznic. W momencie gdy domownicy wciąż się spierają i nie mogą podjąć zgodnej decyzji w wyborze wanny lub prysznica, można pójść na kompromis. Genialnym rozwiązaniem jest zamontowanie płyty natryskowej nad wanną. Uzupełnieniem będzie szyna z zasłonką kąpielową.

Teraz każdy z domowników będzie mógł zdecydować sam czy ma czas na długą kąpiel czy szybki i orzeźwiający prysznic. A ty co wybierzesz podczas remontu swojej łazienki? Być może rozwiązanie łączenia wanny z prysznicem sprawdzi się i w twoim domu.

 
Łazienka miejsce higieny, odpoczynku i relaksu

Dość istotnym miejscem w każdym domu jest łazienka. To nie tylko miejsce, w którym możemy zadbać o higienę, czy załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Dla wielu, łazienk


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...


Życie na wsi - wady

Młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie często stają ...


Multifunkcjonalność domu

Otwartość pomieszczeń w domu bardzo dobrze sprawdza się we wnętr...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl