Slide1 Slide2 Slide3
Izolacja przed wodą

"Nie jesteś z cukru, nie roztopisz się" - te słowa słyszeliśmy zapewne wiele razy, gdy padał na nas niewielki deszcz, a my nie mieliśmy żadnej możliwości przed nim schronienia. Sentencja ta jednak brzmi o tyle dobrze, co nie do końca bywa prawdziwa w każdym przypadku. A nawet więcej - w wielu wręcz nie bywa. Jednym z takich właśnie przypadków jest kwestia domu.

On też wymaga izolacji przed wodą - ta zwana jest hydroizolacją. Polega ona na ustrzeżeniu domu od zgubnych skutków wody i wilgoci, które mogą dostać się do jego wnętrza, lub konstrukcji i spowodować jej stopniowe niszczenie. Chyba nie potrzeba przekonywać nikogo o powadze sprawy - słowa "kropla drąży skałę" chyba najlepiej oddają tę właśnie potrzebę. Woda potrafi mieć prawdziwie niszczycielski charakter - a jest tym groźniejsza, że wystarczy jej mikroszczelina, aby mogła dostać się do środka.

Dobra hydroizolacja powinna rozpocząć się już od fundamentów. Aby nie ulegały one erozji, ani innemu rodzaju niszczenia i podmakania potrzeba je dobrze zabezpieczyć już na poziomie wznoszenia budynku. Równie istotne jest odpowiednie zabezpieczenie ścian przed wnikaniem wilgoci - odpadanie tynku to nie jest sytuacja, z którą chcielibyśmy się spotkać w przypadku własnych czterech ścian. Jednocześnie dobrze zabezpieczone ściany powinny "oddychać", czyli mieć w miarę swobodną możliwość cyrkulacji powietrza.

Bez tego mogą stać się wilgotne prawie bez udziału wilgoci z zewnątrz. Wszystko to jest o tyle istotne, że błędy w izolowaniu domu przed wilgocią i wodą może zakończyć się nawet koniecznością rozbiórki wielu jego elementów i kłopotliwego oraz kosztownego osuszania, bez którego mieszkanie będzie nie tylko nieprzyjemne (np. zapach), ale także i niezdrowe (grzyb na ścianach). Hydroizolacja to więc coś znaczenie więcej niż strach przed "roztopieniem się" w wodzie.

 
Termoizolacja i hydroizolacja domu

Termoizolacja i hydroizolacja domu - nowoczesne metody natrysku pianką lub elastomerami.


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl