Slide1 Slide2 Slide3
Inteligentny dom co to takiego?

O inteligentnych budynkach słyszał już pewnie każdy. Jeszcze kilka lat temu określenie to przystawało bardziej do obrazów z filmów futurystycznych niż do rzeczywistości. Postęp nowoczesnych technologii spowodował, że inteligentne budynki to już codzienność i standard, w który być może warto zainwestować.

Na czym jednak polega ta osławiona inteligencja budynków? Przede wszystkim domy takie mogą być zaprojektowane w dowolny sposób, można zdalnie kontrolować ich funkcjonalność i zarządzać systemami ich funkcjonowania.

Najprostszy przykład to ogrzewanie budynku w sezonie grzewczym. Budynki wyposażone w systemy inteligentnego zarządzania monitorują na bieżąco czynniki takie jak: temperatura na zewnątrz, wewnątrz, pora dnia, obecność domowników i dostosowują pracę układu grzewczego tak by zoptymalizować funkcjonalność i zminimalizować koszty. W praktyce przekłada się to na zmniejszenie rachunków za poszczególne media, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i produkcji odpadów.

W łatwy sposób można zdalnie kontrolować sytuację w domu, na przykład przy pomocy telefonu komórkowego zarządzić przejście z trybu nieobecności domowników na ich przybycie, gdy nastąpi nagła zmiana planów. Wówczas budynek zareaguje i odpowiednio wcześniej podniesie się temperatura wewnątrz pomieszczeń. Innym przykładem działania systemu inteligentnego budynku może być automatyka do obsługi rolet zewnętrznych. Często w pośpiechu można zapomnieć o ich odsunięciu lub zasunięciu. System można zaprogramować tak, by wiedział o jakich porach powinien odsłonić, a o jakich zasłonić okna.

Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Inteligentne budynki oferują ogrom możliwości. Scalają funkcje różnych instalacji w jednym systemie i dzięki temu funkcjonują lepiej, bezpieczniej i taniej.

 
Czy proste wnętrza nadal są modne?

Polacy coraz chętniej meblują, czy urządzają swoje mieszkania zgodnie z jakąś zasadą, jakimś stylem, czy regułą. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się wnętrza po p

Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatkową przestrzeń wpisaną w kubaturę budynku. Są nimi balkony. Niektórzy mogą się dziwić, po co komu balkon, skoro

Dom ekologiczny i oszczędny

Ekologia w naszym domu. Dlaczego warto w nią inwestować? Współczesny dom jest przede wszystkim domem oszczędnym i ekologicznym. Nowoczesne rozwiązani


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...


Życie na wsi - wady

Młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie często stają ...


Multifunkcjonalność domu

Otwartość pomieszczeń w domu bardzo dobrze sprawdza się we wnętr...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl