Slide1 Slide2 Slide3
Drzewa owocowe

Drzewa owocoweWiele osób planuje mieć w swoim ogrodzie drzewa. Gdy zasadzimy małe drzewka potrzebują one bardzo dużo czasu aby wyrosnąć na drzewa. Wymagają również dużo pielęgnacji.

Za drzewa ozdobne uważane są tuje, iglaki lub na przykład klony. Tuje mogą mieć bardzo różne kształty. Zależy to od naszego upodobania. Wystarczy przycinać te drzewka w odpowiedni kształt a zagwarantowane będziemy mieli niepowtarzalne ozdoby w ogrodzie.

Iglaki mogą niekiedy posłużyć jako płot, gdy posadzimy je w szeregu odgrodzą nas one w przyszłości od wścibskich sąsiadów. Klony to drzewa, które idealnie nadają się do posadzenia przy wjeździe na naszą posesję. Różne odmiany klonów dają nam możliwość różnorodności kolorów.

Drzewa jak każde inne rośliny potrzebują pielęgnacji, w szczególności w pierwszych stadiach rozwoju. Należy je nawozić, podlewać, przycinać i dbać o to by nie zmarzły. Jednym ze sposobów na przymrozek jest obwiązywanie pnia drzewka słomą, zagwarantuje ona potrzebną drzewu temperaturę do przetrwania. Jednym z praktycznych zastosowań drzew w ogrodzie jest możliwość zamontowania hamaka między nimi. Stworzymy sobie dzięki temu kolejne spokojne miejsce do przemyśleń z widokiem na ogród.

Prawie w każdym ogrodzie znajdziemy drzewa owocowe. Niektórych jest tak dużo, że jest to niemal sad. Hodowanie drzew owocowych ma wiele zalet. Ozdabiają nam one ogród, ponieważ wiosną kwitną w piękny sposób, a latem dają pyszne owoce.

Nasz klimat w pewnym stopniu ogranicza nam zasób drzew do posadzenia. Najbardziej popularne są drzewa wiśniowe, jabłonie, grusze, występują również drzewa brzoskwiniowe. Jednak reszta owoców, które spożywamy pochodzi z importu z innych krajów.

Drzewa występujące w naszym klimacie mają różne odmiany, można spotkać wiele różnych rodzajów jabłek i gruszek. To, które wybierzemy zależy od naszych kubków smakowych.

Drzewa owocowe jak wszystkie inne rośliny ogrodowe wymagają pielęgnacji typu podlewanie, przycinanie, opryskiwanie czy chronienie przed przymrozkami. Bardzo ważne jest opryskiwanie. Nie zawsze jest to konieczne jednak w wypadku gdy drzewo zostanie zaatakowane przez robaki należy zastosować oprysk aby zabić pasożyta i chronić owoce przed jego szkodliwym działaniem. Opryskiwanie wiąże się z tym, że owoce zerwane z drzewa należy umyć pod bieżącą wodą przed spożyciem.

 
Podlewanie roślin

Podlewanie roślinWszystkie rośliny potrzebują podlewania, nie wystarczy im woda opadowa. Podlewać rośliny podwórkowe powinniśmy w porze wieczornej ze wzg

Ogród nowoczesny

Wiemy o tym, że można urządzić nowoczesny dom, ale czy można zaaranżować nowoczesny ogród? Oczywiście, obecnie na ryku dostępnych


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...


Życie na wsi - wady

Młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie często stają ...


Multifunkcjonalność domu

Otwartość pomieszczeń w domu bardzo dobrze sprawdza się we wnętr...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl