Slide1 Slide2 Slide3
Dobór schodów do domu

Obecnie na rynku znajduje się wiele ciekawych modeli schodów, spośród których niełatwo dobrać dla siebie odpowiedni model. Tak wiele propozycji sprawia, że czasem klient jest nieco skołowany i nie do końca wie, jaka konstrukcja będzie idealna do jego domu czy firmy.

Przy wyborze schodów warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwsza z nich to styl schodów, który będzie pasował do stylu, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie. Do pomieszczeń klasycznych wybiera się schody w podobnej stylistyce. Idealne będą modele drewniane czy kamienne.

Drewniane schody są bardzo wygodne i można wybierać spośród wielu modeli, kolorów i wzorów. Jeśli chcemy rozświetlić dane pomieszczenie, wybierzmy schody z jasnego drewna, na przykład bukowe. Jeżeli jednak marzy nam się model elegancki i stylowy: postawmy na drewno ciemne, na przykład wiśnię. Na schodach drewnianych można rozłożyć praktycznie dywaniki. Do takich schodów należy dobrać odpowiednią poręcz. Znakomicie sprawdzają się poręcze drewniane lub metalowe. Wielu osobom marzą się solidne, kamienne schody. Musimy jednak pamiętać, że wymagają one odpowiedniej ilości miejsca. Polecane są więc do pomieszczeń dużych, przestronnych.

Dom nowoczesny

Do pomieszczeń nowoczesnych wybiera się nieco inne schody. Popularne są modele metalowe lub schody ze szklanymi stopniami. Schody metalowe są stylowe i łatwe do utrzymania w czystości, a poza tym są bardzo nowoczesne. Znakomicie pasują do domów czy mieszkań utrzymanych w stylu minimalistycznym. Z kolei schody szklane są nowoczesne, eleganckie i stylowe. Wbrew pozorom takie stopnie cechują się wysokim poziomem trwałości. Przy wyborze schodów należy także wziąć pod uwagę przestrzeń, jaką mamy do zagospodarowania. Jeśli jest jej dużo, możemy postawić na schody proste, kamienne lub modele z szerokimi stopniami.

Jeżeli jednak miejsca jest niewiele, zdecydujmy się na schody, które nie zajmują go wiele. Idealne będą schody kręcone, na przykład drewniane czy metalowe. Aby nadać lekkości całej konstrukcji, wybierzmy schody bez podstopni.

 
Schody i balustrady dla wymagających

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów schodów i balustrad, więc naprawdę jest w czym wybierać. Można zdecydować się na modele klasyczne, tradycyjne czy bardzo nowoczesne

Rodzaje schodów

Schody klasyfikuje się na różne grupy, wśród nich wyróżniamy schody proste lub kręte, lewe i prawe, już na pierwszy rzut oka nawet laki może ocenić z jakim rodzajem ma do czy

Schody - wazny element domu

Schody to bardzo ważny element w każdym domu jednorodzinnym,  łączy on różne kondygnacje, ale także stanowi bardzo istotny element w wystroju całego wnętrza.


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl