Slide1 Slide2 Slide3
Dobór okien

Kiedy stajemy przed decyzją doświetlenia słonecznego naszego domu i wymiany okien to z pewnością tą kwestię musimy bardzo dokładnie przemyśleć. Zakup i montaż nowych okien to spory wydatek, a dodatkowo takie remonty przeprowadza się zazwyczaj raz na kilkanaście lat.

Okna mają do spełnienia kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim dają nam dostęp do naturalnego światła oraz chronią nas przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak śnieg, deszcz lub mróz.

Do wyboru mamy kilka rodzajów okien, obecnie najczęściej wybiera się okna plastikowe, są one stosunkowo tanie oraz bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu. Zanim je wybierzemy powinniśmy wiedzieć jak chcemy je otwierać. Bowiem okna plastikowe można otwierać w tradycyjny sposób na oścież lub można je lekko uchylać, wszystko zależy od naszych potrzeb.

Okna które mają możliwość otwierania i uchylania są nieco droższe od tych które tylko otwieramy. Jeśli jednak w naszych wnętrzach cenimy naturalność i prostotę to możemy wybrać okna drewniane, jeżeli będą odpowiednio zakonserwowane to będą służyły nam przez wiele lat, a dodatkowo mamy możliwość malowania ich na dowolny kolor.

Klimatyzatory okienne

Klimatyzacja ma bardzo szerokie zastosowanie, dawniej montowana była tylko i wyłącznie w luksusowych autach oraz w nowoczesnych biurowcach, dziś praktycznie nie ma już nowopowstałego budynku, który nie miałby klimatyzacji. Wykorzystuje się ją dosłownie wszędzie, w szpitalach, w szkołach, w centrach handlowych, ale także w prywatnych domach.

O ile montaż klimatyzacji w blokach jest w zasadzie nie możliwy i wiąże się ze zdobywaniem przeróżnych pozwoleń, o tyle w domach jednorodzinnych klimatyzacja może być instalowana bez większych przeszkód. Kiedy dopiero budujemy nasz dom to nie przeszkadza nam bałagan oraz instalowanie klimatyzacji kanałowej, kiedy jednak nie możemy pozwolić sobie na generalny remont dobrym rozwiązaniem może być klimatyzacja okienna.

Jest ona przeznaczona do chłodzenia pojedynczych pomieszczeń, i montuje się ją na parapetach lub w dużych otworach w ścianach zewnętrznych. Z pewnością taka klimatyzacja nie zapewni nam tak dobrego chłodzenia jak klimatyzacja montowana na stałe w całym domu, jednak do ochłodzenia jednego pokoju w zupełności wystarcza.

 
Stolarka aluminiowa - nowy trend

Moda to słowo, które dla każdego z nas znaczy co innego. Moda to pewna tendencja, która zmienia się z czasem. Często moda powraca, a my chętnie znów wybiera

Nowoczesne i ekologiczne materiały

Nowoczesne budownictwo proponuje nam coraz to więcej interesujących trendów, które są nie tylko innowacyjne, ale również ekologiczne.

Okna dachowe

Kiedy z małego mieszkania w bloku przeprowadzamy się do wolnostojącego domu to z pewnością zależy nam na zachowaniu jak największej przestrzeni. Obecne trendy meblarskie nakazu


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl