Slide1 Slide2 Slide3
Okna dachowe

Kiedy z małego mieszkania w bloku przeprowadzamy się do wolnostojącego domu to z pewnością zależy nam na zachowaniu jak największej przestrzeni. Obecne trendy meblarskie nakazują nam minimalizm, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie pozwolić sobie na wstawiane małej ilości mebli.

Jeśli dodatkowo nasze pokoje mają nieregularne kształty to możemy mieć trudności z rozmieszeniem wszystkich komód i szafek. Pokoje na poddaszu należą do pomieszczeń w których bardzo ciężko jest zagospodarować wolną przestrzeń, dlatego okna nigdy nie powinny być montowane na ścianach tylko na dachu, dzięki takiemu rozwiązaniu w miejsce okna na ścianie można wstawić jakiś mebel.

Okna dachowe produkowane są w kilku rodzajach, do wyboru mamy okna uchylne, obrotowe, lub uchylno-obrotowe.

Dodatkowo możemy zamontować zewnętrzne rolety oraz elektroniczny system zamykający okna w przypadku opadów deszczu. Okna dachowe wymagają podczas montowania sporych umiejętności oraz doświadczenia, konstrukcja dachu nie może zostać naruszona, a dodatkowo należy układać uszczelki zabezpieczające przed przedostawaniem się śniegu i deszczu.

Kiedy wprowadzamy się do gotowego mieszkania w bloku to w zasadzie w kwestii okien lub drzwi nie mamy zbyt wiele do powiedzenia, możemy jedynie wybrać to czy chcemy mieć okna plastikowe drewniane czy aluminiowe. Kiedy jednak budujemy swój własny dom, jesteśmy w o wiele bardziej komfortowej sytuacji. Sami decydujemy o tym gdzie i jakie okna będziemy montować. Jeżeli nasz dom jest piętrowy to z pewnością będzie tak takie pomieszczenie jak poddasze, jeśli chcemy aby to miejsce było do codziennego użytku, musimy zamontować w nim okna. Tutaj najlepszym rozwiązaniem są okna dachowe.

Mają one jedną podstawową zaletę, nie zajmują miejsca. Na poddaszu bardzo często mamy skośne ściany, i montaż zwykłego okna jest po prostu nie możliwy. Okna dachowe produkowane są w kilku rodzajach, mogą to być okna obrotowe, uchylne lub obrotowo-uchylne. Montaż okna na dachu jest bardzo specyficzny i wymaga dużego doświadczenia oraz zastosowania specjalnych materiałów jakim są dodatkowe uszczelki, zapobiegające przeciekaniu.

 
Stolarka aluminiowa - nowy trend

Moda to słowo, które dla każdego z nas znaczy co innego. Moda to pewna tendencja, która zmienia się z czasem. Często moda powraca, a my chętnie znów wybiera

Nowoczesne i ekologiczne materiały

Nowoczesne budownictwo proponuje nam coraz to więcej interesujących trendów, które są nie tylko innowacyjne, ale również ekologiczne.

Dobór okien

Kiedy stajemy przed decyzją doświetlenia słonecznego naszego domu i wymiany okien to z pewnością tą kwestię musimy bardzo dokładnie przemyśleć. Zakup i montaż nowych okien to


Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Budowa domu - od czego zacząć?

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie. Żeby stworzyć sobie wyma...


Czy warto zdecydować się na balkon?

Wiele domów jednorodzinnych, które posiadają tarasy, mają dodatko...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl