Slide1 Slide2 Slide3
Bezpieczna kuchnia: o czym warto pamiętać?

Jest jednym z najważniejszych, a zarazem jednym z najbardziej niebezpiecznych pomieszczeń w każdym domu. Kuchnia, bo to o nią chodzi, jest miejscem intensywnej pracy, w którym spędzamy sporo czasu. Z jednej strony ważny jest atrakcyjny wygląd tego wnętrza oraz jego funkcjonalność, z drugiej - bezpieczeństwo.

Rozlany olej, woda, gorące palniki - wszystko to sprawia, że to właśnie w kuchni dochodzi do większości domowych wypadków. Odpowiednia aranżacja tego wnętrza staje się szczególnie ważna w chwili, gdy w naszym domu pojawia się dziecko. Jak zapewnić mu bezpieczeństwo? Jak może wyglądać kuchnia, w której można zapewnić maksymalną ochronę małemu, ciekawskiemu człowiekowi?

Jednym z największych zagrożeń dla dziecka jest kuchenka. Palniki, rozgrzane płyty lub gorące drzwiczki piekarnika są w tym przypadku głównymi "sprawcami" wypadku. Ważne jest zatem ustawienie kuchenki w taki sposób, by maluch nie miał do niej zbyt łatwego dostępu. Kuchenka powinna być też stabilna, tak by mogła wytrzymać nawet takie eksperymenty ze strony dziecka, jak uderzenia lub próby wspinania się na kuchenkę. Warto też zainwestować w specjalne osłonki, dzięki którym sporo zyska i aranżacja naszej kuchni, i nasze poczucie bezpieczeństwa. Kolejnym zagrożeniem w kuchni są noże.

Jeśli w naszej kuchni często pojawia się mały gość, lepiej zrezygnujmy z dekoracyjnych stojaków i uchwytów na noże, a postawmy na odpowiednie meble. Ponieważ współczesna kuchnia to przede wszystkim funkcjonalne meble, pełne szafek i schowków, warto w nie zainwestować. Jakie rozwiązanie będzie tu najlepsze? Meble kuchenne z szufladami zamykanymi na klucz lub wyposażonymi w specjalną blokadę to propozycja najlepsza dla młodych rodziców, dla których idealna kuchnia to przede wszystkim bezpieczne dla dziecka pomieszczenie. Starannego przechowywania wymagają również chemikalia wykorzystywane w kuchni oraz „zwykłe” płyny do mycia naczyń. I one są dla malucha wielką pokusą, i one mogą stać się przyczyną problemów. Osłony, zamykane drzwiczki oraz tak cenne wsparcie, jakim są kijki zabezpieczające – oto rozwiązania, dzięki którym każda kuchnia stanie się miejscem bardziej przyjaznym dla najmłodszych domowników.

 

Nowoczesne meble do salonu

Salon czy też inaczej pokój dzienny, jest miejsce, gdzie rodzina sp...


Meble do pokoju klasyczno - nowoczesne

Poszukiwania mebli do pokoju nie jest prostym zadaniem. Jak sprawić ...


Meble do przedpokoju

Wybieranie mebli do swojego domu czy mieszkania nigdy nie jest proste...


Idealne pufy dla dzieci

Aranżując dziecięcy pokój, każdy rodzić chce, żeby jego dzieck...


Grzejniki do domu - jakie wybrać?

Kupno grzejników to inwestycja na lata. Obecnie różnorodność typ...


Okna i drzwi od producenta okien

Dom jest miejscem, które zapewnia nam bezpieczeństwo. Nie bez przyc...


Życie na wsi - wady

Młodzi ludzie, którzy zaczynają samodzielne życie często stają ...


Multifunkcjonalność domu

Otwartość pomieszczeń w domu bardzo dobrze sprawdza się we wnętr...

Info

Serwis: dom, mieszkanie, wnętrza, ogród

 TOP ↑    Copyright: © www.zaprojektujsobiedom.pl